Patarimai

1. Kada geriau valytis dantis?
2. Kaip pasirinkti tinkamą pastą ir šepetuką?
3. Kaip išsivalyti dantis, jeigu dantenos kraujuoja?
4. Nuo kada reikėtų pradėti valyti dantis vaikams?

1. Kada geriau valytis dantis?
Dantis būtina valytis kasdieną. Rytą, vakare, po pusryčių ir po vakarienės. Dienos metu užkandus, pavalgius pietus (neesant galimybės išsivalyti dantų šepetuku) išsiskalaukite švariu vandeniu. Naudokite dantų krapštukus, tarpdančiu šepetukus (teiraukitės vaistinėse), dentalinius siūlius.  Klauskite savo odontologo, kaip taisyklingai! tai daryti. Sumažinti apnašų susidarymą padės ir kramtomosios gumos (be cukraus) kramtymas po valgio. Bet dantų valymo šepetukų ir dantų pastos suaugusiam žmogui nepakeis niekas.

2. Kaip pasirinkti tinkamą pastą ir šepetuką?
Tyrimų duomenimis Lietuvos gyventojas dantų šepetėlį keičia vidutiniškai kas 18 mėnesių, tačiau tai daryti reikėtų net 6 kart dažniau, kas 2-3 mėnesius. Specialistų pripažinti minkšti („soft“ arba vidutinio kietumo („medium“) ir suapvalintais šereliais šepetukai mažiau traumuoja dantų emalį ir dantenas. Kietųjų („hard“) šepetėlius gali naudoti tik daug apnašų turintys (pvz.: rūkantys) žmonės, bet ir jie turi pasitarti su gydytoju, nes kietas šepetėlis gali padaryti daugiau žalios...„1 danties“ šepetėlis padės pasiekti vietas kurios įprastai sunku gerai išvalyti. Dantų pastų įvairovė verčia kartais užtrukti kuri geriausia. Nevisada pasta kainuojanti keliasdešimt litų yra Jums tinkanti. Įvertinęs jūsų dantų būklę vėlgi gali patarti odontologas.

3. Kaip išsivalyti dantis, jeigu dantenos kraujuoja?
Kuo mažiau valysite, tuo daugiau kraujuos, nes tai 1-as požymis - ar su burnos higiena ar su bendra sveikata. Geriausiai būtinai apsilankyti pas odontologą, o valytis vistiek reikia – minkštu šepetėliu, pasta (saugančia dantenas). Skalauti vaistinėse parduodamais skalavimo priemonėmis.

4. Nuo kada reikėtų pradėti valyti dantis vaikams?
Tinkamą dantų priežiūrą, ypač vaikystėje, leidžia išvengti sunkiai pagydomų dantų ligų. Vaikučiams iki 2-jų metukų galima leisti žaisti (valytis dantukus) su šepetėlių. Vaikams iki 6-šių metukų turėtų valyti suagusieji. Pastą naudoti vaiko amžiaus grupei skirtą ir tik „mažojo pirštelio nago“ kiekį.

Paslaugos

Pacientams

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!

Pradžia | Kabinetas | Pacientams | Registracija | Laisvalaikis | Kontaktai